Сервіси розміщення аудіо та відео файлів в Інтернеті


Результат монтажу залежить не лише від початкового творчого задуму, майстерності при монтуванні відзнятих (записаних) матеріалів, але якості матеріалів. Останнє істотно залежить від формату зберігання даних (і початкових, і остаточних).

Формати аудіо
без стиснення:
  • CDDA (англійською Compact Disc Digital Audio), CD-Audio, Audio-CD — найпоширеніший стандарт цифрового запису звуку на компакт-диск без стиснення;
  • SACD (англійською Super Audio Compact Disc), розроблений фірмами Philips і Sony;
  • WAV (англійською waveform audio format), розроблений компаніями Microsoft та IBM;
зі стисненням:
без втрат:
  • APE — Monkey's Audio (.ape, .apl) — популярний формат кодування цифрового звука;
  • FLAC — найякісніший вільний кодек проекту Ogg vorbis;
  • WMA — Windows Media Audio 9.1 Lossless — ліцензований формат файла, розроблений компанією Microsoft для зберігання і трансляції аудіо-інформації;
з втратами:
  • AAC (.m4a, .mp4, .m4p, .aac) — Advanced Audio Coding — стандартна схема стиснення із втратами для аудіоданих, розроблена у 1997 році Fraunhofer IIS як альтернатива форматам mp3. Наразі поширена менше ніж mp3 і ogg vorbis;
  • Doulby Digital (AC-3) — система цифрового багатоканального звуку для кінематографа;
  • Ogg vorbis — вільний формат, що має перевагу над MP3;
  • MP3 (MPEG Layer 3) — найпоширеніший і найпопулярніший формат, що відтворює звук наблежено до реального при сильному стисканні;
  • Musepack — відтворює якісний звук лише на високих частотах (.mpc);
  • RealAudio — підтримка потокового звуку, дуже швидке декодування (.ra, .rm);
  • TvinVQ — якісний формат для запису звуку на низьких чатсотах (.vqf);
  • WMA — Windows Media Audio — ліцензований формат файла компанії Microsoft для зберігання і трансляції аудіо-інформації;
  • MIDI — Musical Instrument Digital Interface — для обміну даними між музичними інструментами;
  • MOD — формат музичних композицій комп'ютерів Amiga.
Розширення відеофайлів
  • 3gp — мультимедійний контейнер, невеликі розміри файлів з неякісним відео;
  • flv — використовують для передавання відео мережею;
  • avi — мультимедійний контейнер для аудіо-відео даних, впроваджений 1992 року компанією Microsoft для пристосування системи Windows для обслуговування мультимедіа як складова технології Video for Windows;
  • mpg — стандарт цифрового стиснення і забезпечення якісного відео;
  • mov — формат для считування програмою QuickTime;
  • swf — невеликий розмір відеофайлів з гарною якістю і швидким завантаженням, використовують найчастіше в Інтернеті;
  • asf — потокове відео і аудіо, є частиною Windows Media;
  • mp4 — уможливлює контроль швидкості пересилання і положення спектру сигналу, а також виправлення помилок;
  • wmv — для збереження і трансляції відеоінформації у форматах Microsoft.
Full HD (повна висока чіткість) — назва роздільної здатності відео 1920×1080 пікселів.

Це лише маркетингова назва. Вперше назву Full HD запропоновано компанією Sony у 2007 році. Таку роздільну здатність застосовують у трансляціях телебачення високої роздільної здатності (HDTV), у фільмах, записаних на дисках Blu-Ray і HD-DVD.

Після появи моніторів високої роздільної здатності виник попит на відео з роздільною здатністю, кращою за стандартну телевізійну (для NTSC — 525 рядків, для PAL, SECAM — 625 рядків, тощо). Запровадження позначення «Full HD» мало на меті виокремити справді високу роздільну здатність, яку було визначено як 1920×1080. Для перегляду такої роздільної здатності монітор/телевізор потрібно підключати до пристрою передачі (ПК чи телевізійного декодера) за допомогою сучасних (переважно цифрових) інтерфейсів: HDMI, DVI, DisplayPort (зокрема Thunderbolt), WIDI, AIR Play тощо. У разі підключення через аналогові інтерфейси (S-Video, RCA, DSub або подібні) якість зображення буде обмежена інтерфейсом, через який сигнал передають. У такому разі купувати телевізор або монітор із роздільною здатністю 1920×1080 не має сенсу.

Виробники телевізорів запровадили також позначку «HD READY», яка означає, що пристрій може приймати сигнал із роздільною здатністю 1080 ліній, хоча відтворює його з меншою роздільною здатністю (найчастіше — 720). Якщо підключати ПК, ноутбук чи інший пристрій до монітора за допомогою старих кабелів VGA, RCA тощо, різниця з «повноцінним» HD майже непомітна.

Існує анаморфний варіант Full HD з неквадратними пікселями та роздільною здатністю 1440×1080, оскільки майже в усіх форматах ефірного телебачення співвідношення сторін зображення становить 4:3, а у Full HD — 16:9.

720p — скорочена загальна назва одного з форматів відео високої роздільної здатності (HDTV). Число 720 означає 720 горизонтальних ліній екранної роздільної здатності, а літера «p» (тут і далі) означає прогресивну розгортку. При трансляції 60 кадрів в секунду, 720p забезпечує найвищу якість у межах стандарту ATSC. Завдяки прогресивній розгортці, зменшується необхідність у фільтрації зображення та компенсації блимання, що в свою чергу наближає 720p, по чіткості відображення найменших деталей, до стандарту 1080i.

1080i — черезрядковий різновид єдиного міжнародного стандарту розгортання (англійською Common Image Format, CIF), який використовують у цифровому телебаченні високої чіткості HDTV. Стандарт передбачає співвідношення сторін екрану 16:9, і роздільну здатність зображення 1920×1080 квадратних пікселів. Кожен кадр відео 1080i передають у двох напівкадрах, по 540 рядків (вертикальних елементів) кожен. У парному напівкадрі передаються парні рядки зображення, а у непарному — непарні.

2160p — скорочена загальна назва одного з форматів відео ультра високої роздільної здатності 4K (Ultra HD). Стандарт передбачає співвідношення сторін екрану 16:9, і роздільну здатність зображення 3840×2160 квадратних пікселів. Можливий варіант пропорції 21:9, з роздільною здатністю 5120×2160 пікселів.

4320p — скорочена загальна назва одного з форматів відео ультра високої роздільної здатності 8K (Ultra HD). Стандарт передбачає співвідношення сторін екрану 16:9, і роздільну здатність зображення 7680 × 4320 пікселів.

Зазвичай професійні фільми знімають у цифровому або аналоговому режимі. В аналоговому режимі фільм спочатку записують на 70 міліметрову плівку. Потім її опрацьовують, іноді оцифровують. Результат монтажу в аналоговому або цифровому режимі записують на 35 міліметрову плівку або цифровий носій.

Хромакей (Chroma key, або «Зелений екран» та «Синій екран») — технологія, яку широко використовують у кіно та на телебаченні. Суть технології полягає у тому, що ділянки зображення або відео, які мають певний колір, замінюють іншими зображеннями (чи відеокадрами) як тлом. Можна використовувати будь-який колір. Але зазвичай використовують зелений або синій кольори.

Подкаст (англійською Podcast) — цифровий медіа-файл або низки таких файлів, які розповсюджують інтернетом для відтворення на портативних медіа-програвачах чи персональних комп'ютерах. Термін «podcast» є поєднанням назви портативного програвача музики iPod та слова broadcast. Зазвичай подкасти завантажують на подкаст-термінали (є і платні, і безоплатні), звідки їх і беруть інші користувачі. Наприклад, на такі: podfm, rpod, libsyn.

Створені медіа файли можна завантажити на сайт youtube.com. Під час завантаження буде здійснено конвертацію у декілька файлів форматів *.flv, *,mp4 з різною роздільною здатністтю для вибору під час перегляду в online режимі при роботі в Інтернеті.

Використовуючи Інтернет сервіс savefrom.net, можна завантажити на свій комп'ютер фільм у запропонованому форматі.

Конвертація файлівпереписування файлів у іншому форматі — завдання, посильне для багатьох програм. Вибір потрібної залежить від завдання користувача, підтримуваних форматів і можливостей налаштування. Можна скористатися редакторами аудіо й відео, які вивчатимемо на уроках: завантажити один формат і зразу записати в іншому.

Перелічимо 21 іншу програму.

VideoMach — програма, за допомогою якої можна створювати відеокліпи, покращувати записаний матеріал і конвертувати файли.

AVS Video Converter — програма «все в одному» для роботи з відео, конвертер, пропалювання VCD, SVCD, DVD, редактор відео.

Any Video Converter Free — швидка безкоштовна програма, що швидко і якісного конвертує відео файли у потрібний формат.

Videocharge — різання, склеювання, конвертування відео та аудіо, створення скріншотов з відео, робота з файлами VOB і IFO, копіювання DVD.

Switch Sound Converter — зручний і потужний конвертор аудіо.

Format Factory — безкоштовна універсальна програма для конвертування файлів відео, аудіо та зображень.

F2 ImageResizer — безкоштовна програма для швидкої і якісної зміни розмірів, конвертації формату та оптимізації фотографій.

UniConvertor — універсальний перетворювач форматів векторної графіки. Проект базований на коді редактора векторної графіки sK1.

JadGen — утиліта для створення jad-файлів з jar-архівів. Стане в нагоді, якщо той або інший додаток відмовляється працювати без jad.

SWF & FLV Toolbox — програма для конвертації файлів FLV і SWF у формати AVI, Projector EXE, анімований GIF і покадрові серії зображень JPEG/GIF/BMP.

iWisoft Free Video Converter — програма швидкої дії для конвертації медіафайлів з великою кількістю пресетів!!!.

RipBot264 — програма для конвертації різних відео файлів для Apple TV, iPhone, iPod або PSP.

SUPER — потужна програма для конвертації (перетворення) різноманітних форматів файлів аудіо і відео.

Hamster Free Video Converter — конвертор відеофайлів для iPod, iPhone, PS3, PSP, xBox, Zune, Apple TV.

DVDFab — програма для копіювання вмісту DVD і Blu-ray, а також для конвертації контенту з метою його подальшого перегляду на мобільному телефоні.

Media Converter SA Edition — конвертор швидкої дії, що легко конвертує документи, аудіо і відео файли.

Pazera Video Converters Suite — набір відеоконверторів.

Pocket DVD Wizard — конвертує DVD, AVI, Mpeg або DivX для перегляду на портативних пристроях.

MediaCoder — універсальний безкоштовний медіа транскодер з безліччю додаткових функцій.

mkv2vob — проста у використані програма для перетворення відео формату MKV у файли VOB.

Pazera Free Audio Extractor — потужна програма для витягнення аудіо доріжок з відео, а також для конвертації аудіо файлів.

Комментариев нет:

Отправить комментарий