Джерела мультимедійної інформації й технологія Microsoft, призначені для її обробки


Сьогодні все більше людей переглядають і редагують на комп'ютері фотографії та відеоролики, слухають за допомогою комп'ютера музику, створюють на базі аудіо- та відеофайлів презентації, а також публікують мультимедійну інформацію в Інтернеті. Звісно, було б дуже зручно виконувати всі ці завдання в єдиному програмному середовищі. Таке середовище надає програма Microsoft Producer for PowerPoint, яку було включено до складу офісного пакету Microsoft Office 2003.

Огляд середовища  Microsoft Producer
Документи Microsoft Producer називаються проектами і зберігаються у файлах з розширенням MSProducer. Проте кінцевою метою роботи користувача є розроблення не проекту, а веб-сторінки презентації, що створюється шляхом публікації і яку можна переглянути за допомогою браузера. Натомість проекти Microsoft Producer можуть бути відкриті лише в середовищі Producer й використовуються, як правило, для подальшого редагування.
Поряд із зображеннями, відео- та аудіофайлами складовими елементами проектів Producer є слайди презентацій PowerPoint. Таким чином, Microsoft Producer можна вважати надбудовою для програми  Microsoft PowerPoint, що і засвідчує повна назва продукту. З іншого боку, Microsoft Producer інтегрує та розширює функції такого стандартного застосунку, як  Windows Movie Maker. Крім того, інтерфейси цих програм багато в чому схожі. Тому в цьому посібнику з двох названих застосунків,  призначених для обробки мультимедійної інформації, ми розглянемо лише більш потужний, Microsoft Producer. Але наведена нижче інформація може стати у пригоді й тим, хто вирішить використовувати Windows Movie Maker — простішу, але менш функціональну програму.
Після запуску на виконання програми Microsoft Producer (а запускають її так само, як і будь-який інший застосунок  Microsoft Office) на екран буде виведено діалогове вікно Microsoft Producer (рис. 1.1). У цьому вікні перемикач How do you want to create your presentation? (Як ви будете створювати презентацію?) слід установити в одну з трьох позицій:
♦     Use the New Presentation Wizard  (Використати майстер презентацій);
♦     Start a new blank project (Створити новий порожній проект);
♦     Open an existing project (Відкрити наявний проект).
            Якщо обрати створення нового проекту і клацнути кнопку ОК, буде відображено головне вікно програми (рис. 1.2). У вікні зверху розташовані рядок меню та панель інструментів, а знизу — рядок стану. Між ними міститься робоча область вікна, поділена на дві частини. Нижня, що зветься часовою шкалою, дає змогу настроювати часові параметри показу презентації. У верхній частині робочої області відображається вміст однієї з трьох вкладок:
♦   на вкладці Media (Мультимедійна інформація) відображаються всі використані у проекті об'єкти;
♦  за допомогою вкладки Table of contents (Зміст) можна створювати й редагувати допоміжну інформацію, що відображатиметься під час показу презентації, а саме, підписи об'єктів і титульне зображення;
♦   користуючись вкладкою Preview Presentation (Попередній перегляд презентації), можна побачити, як презентація виглядатиме у браузері.
Рис. 1.1, Діалогове вікно  Microsoft  Producer
Якщо обрати створення нового проекту і клацнути кнопку ОК, буде відображено головне вікно програми (рис. 1.2). У вікні зверху розташовані рядок меню та панель інструментів, а знизу — рядок стану. Між ними міститься робоча область вікна, поділена на дві частини. Нижня, що зветься часовою шкалою, дає змогу настроювати часові параметри показу презентації. У верхній частині робочої області відображається вміст однієї з трьох вкладок:
♦   на вкладці Media (Мультимедійна інформація) відображаються всі використані у проекті об'єкти;
♦  за допомогою вкладки Table of contents (Зміст) можна створювати й редагувати допоміжну інформацію, що відображатиметься під час показу презентації, а саме, підписи об'єктів і титульне зображення;
♦   користуючись вкладкою Preview Presentation (Попередній перегляд презентації), можна побачити, як презентація виглядатиме у браузері.
Рис. 1.2. Головне вікно програми  Microsoft  Producer

Об'єкти  Microsoft  Producer
У презентаціях Microsoft Producer можна працювати з об'єктами таких типів:
♦     відеофрагменти  (video);
♦     аудіофрагменти  (audio);
♦     зображення (images);
♦     слайди PowerPoint (slides);
♦      веб-сторінки (HTML);
♦     шаблони презентацій  (presentation templates);
♦     відеопереходи (video transitions);
♦     відеоефекти (video effects).
Об'єкти перших п'яти типів зберігаються в окремих файлах і мають бути імпортовані у проект, а об'єкти решти трьох — це внутрішні об'єкти Microsoft Producer, які зберігаються у файлі разом із проектом.
Як уже зазначалося, керувати об'єктами можна за допомогою вкладки  Media (Мультимедійна інформація). Цю вкладку поділено на три області:
♦     у розташованій ліворуч області  (область дерева) відображається перелік об'єктів, поділених за типами, або категоріями;
♦     у центральній області {область вмісту) відображається перелік об'єктів, що належать до обраної на дереві категорії, чи перелік складових об'єкта, обраного в області дерева;
♦     в області праворуч {область монітора) міститься програвач, що дає змогу відтворити об'єкт, обраний в області вмісту.

Додавання до презентації мультимедійних даних
Програмний засіб MS Producer не призначено для створення вмісту презентацій — він лише надає середовище для компонування інформації, взятої з інших джерел. Тому замість операцій на кшталт введення тексту й малювання, які було детально розглянуто під час вивчення PowerPoint, ми опишемо тут імпорт об'єктів і захоплення аудіо- та відеоряду — два основні способи введення даних у мультимедійні презентації.

Імпорт об'єктів
Після створення нового файлу проекту в нього можна імпортувати зовнішні об'єкти: зображення, слайди, відео- та аудіо-записи. Звісно, їх можна імпортувати і згодом, проте кілька основних об'єктів краще завжди мати під рукою у файлі проекту. Для імпорту об'єктів слід виконати такі дії.
1.                На вкладці Media (Мультимедійна інформація) в області дерева оберіть категорію об'єктів, що маєте імпортувати. Нехай це буде Video (відеофрагменти).
2.                В області вмісту двічі клацніть посилання Import Video (Імпорт відео), у результаті чого буде відкрито діалогове вікно  Import File (Імпорт файлу), де потрібно обрати файл, що імпортуватиметься.
3.                Після того як ви оберете файл і клацнете кнопку Відкрити, на екрані з'явиться вікно Import (Імпорт), у якому наочно відображатиметься процес імпорту об'єктів. Зазначимо, що імпорт великих відео- та аудіофайлів може тривати кілька чи навіть десятки хвилин. Цей процес можна перервати, клацнувши кнопку  Cancel (Скасувати) — тоді або імпорт об'єкта буде повністю скасовано, або його буде імпортовано частково.
Після завершення імпорту значок файлу імпортованого об'єкта буде відображено в області дерева, а докладна інформація про об'єкт або його складові — в області вмісту. Складовими презентації PowerPoint є слайди, а складовими відеофайлу можуть бути кліпи (рис. 1.3) — це поняття ми докладніше розглянемо далі. Зазначимо, що способом відображення та впорядкування об'єктів в області вмісту можна керувати за допомогою кнопки Views (Вигляд), що міститься на панелі інструментів.
Рис. 1.3. Відображення імпортованого відео файлу
Важливо розуміти, що під час імпорту об'єкти не переносяться й не копіюються у файл проекту — їхні файли залишаються на своїх місцях, а в середовищі Producer ви працюєте з «віртуальними копіями» об'єктів, що існують протягом одного сеансу роботи з Microsoft Producer. У файлі проекту зберігаються лише посилання на реальні об'єкти. Тому якщо після завершення роботи з Microsoft Producer файл такого об'єкта буде переміщено чи перейменовано, то під час наступного запуску програми користувачу буде запропоновано вказати шлях до нього.
Отже, файли, що використовуються у проектах, краще не видаляти й не перейменовувати. Якщо є достатньо вільного дискового простору, перед створенням проекту всі необхідні ресурси доцільно скопіювати до окремої папки, з якої вони згодом імпортуватимуться. Описані щойно незручності не стосуються опублікованих презентацій, для них всі необхідні ресурси копіюються в окремі файли, що зберігаються у спеціальній папці поряд із веб-сторінкою презентації.

Захоплення звуку та відео
Аудіо- та відеоряд можна імпортувати в презентацію не лише з файлів, але й із зовнішніх пристроїв:
♦      відеомагнітофона;
♦      аналогової відеокамери;
♦      цифрової фотокамери;
♦      веб-камери;
♦      звукової плати;
♦      TV-тюнера.
Процес зчитування інформації із вказаних пристроїв називається захопленням аудіо/відеоряду (capturing audio/video) і в Microsoft Producer здійснюється за допомогою команди Tools ► Capture (Сервіс ► Захоплення) чи кнопки Capture (Захоплення) панелі інструментів. Клацання цієї кнопки ініціалізує майстер захоплення, у вікні якого можна встановити джерело відеоряду, його якість, граничну тривалість відеофрагмента та інші параметри.    

Створення кліпів
Оскільки оперувати з довгими відеозаписами незручно, їх можна поділяти на кліпи (clips), або невеликі відеофрагменти. Такий поділ виконується під час імпорту відео і для його здійснення у вікні  Import File (Імпорт файлу) необхідно встановити прапорець Create clips for video files  (Створювати кліпи для відеофайлів). Спосіб поділу обирається автоматично. А саме, якщо відео імпортується з цифрової відеокамери, то кліпи створюються відповідно до часових позначок, що проставляються камерою. В іншому випадку кліп починається тоді, коли повністю змінюється зображення на відеокадрі, тобто коли починається новий епізод, змінюється план тощо. Кожний кліп зображується окремим значком в області вмісту, й оперувати ним можна як незалежним відеофрагментом (рис. 1.3). Зазначимо, що відеофайл, який під час імпорту не було поділено на кліпи, можна розглядати як один кліп.
 
Закріплення нових знань
1.      Як називають і де зберігають документи Microsoft Producer?
2.      З якими типами об’єктів можна працювати у презентаціях Microsoft Producer?
3.      Для чого не призначений програмний засіб Microsoft Producer?
4.      З яких зовнішніх пристроїв можна імпортувати аудіо-та відео?


Комментариев нет:

Отправить комментарий