Використання гіперпосилань та кнопок дії. Керування показом презентацій


Опишемо основи роботи з гіперпосиланнями.

Гіперпосилання (інколи кажуть гіперланка) — це текст чи зображення в електронному документі, натискання на яке (так зване активування гіперпосилання) спричиняє перехід до іншої частини того самого документа або до іншого документа чи його частини.

Внутрішнє гіперпосиланняце гіперпосилання електронного документа на елемент того самого документа. Всі інші посилання називають зовнішніми.

Зазвичай гіперпосилання виділено кольором та підкресленням, а вказівник миші змінює свій вигляд при наведенні на нього.

Cтворення гіперпосилання здійснюють натисканням кнопки Гіпер­посилання або вказівкою меню Вставка / Гіперпосилання.
для виклику вікна діалогу Гіперпосилання і подальшим заповненням полів у ньому.
Зазвичай гіперпосилання у презентації використовують для створення нелінійної розгалуженої структури подання інформації. У цьому випадку використовують перехід до документу чи його частини, перейшовши на вкладення Документ.

Поле Адреса (Шлях) заповнюють з клавіатури чи буфера обміну (для ресурсів глобальної мережі) або наочно вказують після натискання кнопки Відкрити файл для документа.

У полі Tекст записують текст гіперпосилання, після чого натискають кнопки Застосувати й Закрити.

Cтворення гіперпосилання на частину самої презентаці
  • обирати за документ саму презентацію;
  • у рядку Ціль категорії Посилання на елемент у документі вказавши адресу елемента, на який потрібно здійснити перехід при активуванні.
Останню дію зручно зробити, викликавши вікно діалогу Посилання на елемент у документі
натисканням однойменної кнопки, вказавши адресу посилання і натиснувши кнопку Гаразд. Для завершення вставлення потрібно у вікні діалогу Посилання на елемент у документі натиснути кнопки Застосувати і Закрити.

Елементи управління щодо навігації можна утворити гіпер­посиланням, прив'язаним до тексту чи до зображення, вставленого:
  • або з панелі Графіка;
  • або з Галереї (натиснути однойменну кнопку на панелі інструментів Графіка);
  • або з файлу вказівкою меню Вставка / Зображення / З файла… .
Елементи управління (всі можливі) можна утворити, використавши вказівку контексного меню Дія при клацанні…,
щоб викликати вікно діалогу Дія при клацанні мишею і призначити потрібну дію.

Налаштування показу презентації
Комп’ютерні презентації  мають широкий набір засобів для налаштування показу презентації. Так, користувач може встановити значення параметрів демонстрації у вікні Настроювання презентації. Для того щоб відкрити це вікно, необхідно виконати Показ слайдів => Настроюван­ня => Настроювання показу слайдів. Використавши групу перемикачів Показ слайдів, користувач може встановити один з трьох режимів пока­зу презентації:
-  керований доповідачем (увесь екран) - для випадку, коли доповідач демонструє презентацію аудиторії;
-  керований користувачем (вікно) - для випадку, коли презента­ція створена для самостійного перегляду користувачем на моніторі комп'ютера: з Інтернету, з компакт-диска або іншого носія. Для того щоб користувач (глядач) міг змінювати тривалість перегляду кожного зі слайдів, незважаючи на задану автором, необхідно встановити по­значку прапорця зі смугою прокручування;
-  автоматичний (увесь екран) - для випадку, коли не передбачається втручання глядача в процес демонстрації презентації - презентація на виставковому стенді, на демонстраційному моніторі в торговельній залі, на вокзалі тощо.
 Прапорці групи Параметри показу надають користувачеві можливості:
-   встановити безперервне відтворення презентації до натиснення клаві­ші Esc;
-   відключити мовленнєвий супровід;
-   відключити анімацію об'єктів презентації;
-   встановити колір позначок, які залишатиме інструмент Фломастер у ході демонстрації презентації (цей параметр доступний тільки для ре­жиму показу Керований доповідачем).
Елементи керування групи Слайди надають можливість користуваче­ві встановити, чи всі слайди з презентації будуть демонструватися. Якщо не всі, то потрібно встановити діапазон номерів слайдів для показу або вибрати ім'я раніше створеного варіанта вибіркового показу із списку Вибірковий показ.
Для зміни слайдів у вікні Настроювання презентації можна встанови­ти один із варіантів - вручну, тобто використовуючи мишу або клавіату­ру, чи за часом показу слайдів, установленим раніше користувачем.
Презентацію можна демонструвати на два монітори. Наприклад, якщо до комп'ютера під'єднано мультимедійний проектор, який проек­тує презентацію на великий екран, то на екрані комп'ютера в цей час та­кож можна її переглядати. Для цього слід у списку Відображати слайди на вибрати відображення на два монітори. При цьому в системних налашту­ваннях монітора необхідно заздалегідь установити показ на двох моніто­рах і основним вибрати екран комп'ютера, яким керує доповідач.
У режимі показу презентації на два монітори можна на екрані допо­відача запустити спеціальний програмний інструмент подання допові­дача, який надає додаткові можливості в керуванні показом презентації. Для цього слід установити позначку прапорця Показати подання допо­відача.
Елементи керування групи Продуктивність надають можливість ко­ристувачу оптимізувати показ графічних зображень (прапорець Вико­ристовувати апаратне прискорення оброблення зображення) та встано­вити роздільну здатність (список Роздільна здатність показу слайдів) залежно від значень властивостей монітора або проектора, який плану­ється використати для демонстрації презентації. Це дасть змогу підви­щити якість зображення, що відтворюється монітором або проектором.
Після завершення налаштувань у вікні Настроювання презентації для їх збереження слід вибрати кнопку ОК.
Для створення різних варіантів показу, так званих вибіркових пока­зів, слід:
- Виконати Показ слайдів => Розпочати показ слайдів => Настро­юваний показ.
- Вибрати в списку кнопки команду Довільний показ.
- Вибрати кнопку Створити у вікні Довільний показ.
- Увести ім'я варіанта вибіркового показу в поле Ім'я показу слайдів вікна Визначення вибіркового показу.
- Перемістити, використовуючи кнопку Додати, у поле Слайди ви­біркового показу імена слайдів, які планується включити до цього ва­ріанта показу.
- Установити, використовуючи кнопки, послідовність пока­зу слайдів.
- Вибрати кнопку ОК.
- Повторити команди 3-7 для створення інших варіантів показу.
- Вибрати кнопку Закрити.
Якщо було створено кілька варіантів, їхні імена будуть відображатися в списку за вибором кнопки  На­строюваний показ слайдів. Перед почат­ком демонстрації слід вибрати  потрібний варіант по­казу в зазначеному списку.
У певних випадках виникає необхідність скороти­ти показ презентації, приховати несуттєві, для даної аудиторії слухачів, деталі, які можна переглянути потім індивідуально. Це можна зробити, приховавши певні слайди. Для цього потрібно виділити слайд або групу слайдів і виконати Показ слайдів => Настрою­вання => Приховати слайд. При цьому слайди залишаються в презентації, але вони не будуть відображатися в ході демон­страції. Для відміни приховування слайда слід ще раз вибрати кнопку Приховати слайд.

Додавання позначок до слайдів під час демонстрації
Лектор може додати рукописні позначки до слайда, що демонструєть­ся. Для цього в ході демонстрації слід у контекстному меню слайда ви­брати команду Вказівник.
Після цього виконати такі дії:
- Вибрати команду Колір рукописних даних.
- Вибрати в палітрі потрібний колір.
- Вибрати один з трьох інструментів: Ручка, Фломастер або Виділен­ня. (Використовуючи їх, можна малювати довільні лінії різної товщини: Ручка - найтонші, а Виділення - найтовщі.)
- Увести позначки.
Користувач може в ході демон­страції довільну кількість разів змі­нювати як інструмент, так і його ко­лір. Після завершення демонстрації програма запропонує зберегти вве­дені позначки у файлі презентації для подальшого використання.
Під час демонстрації презентації, в якій передбачена зміна слайдів за вказівкою лектора, після завершен­ня всіх ефектів анімації об'єктів слайда в лівому нижньому куті екра­на з'являються чотири напівпрозорі кнопки, призначені для керування демонстрацією. Вибір кнопок приводить до переходу до на­ступного (попереднього) кроку де­монстрації презентації - наступного (попереднього) ефекту анімації об'єкта або переходу до наступного (попереднього) слайда. Вибір кноп­ки приводить до відкриття меню команди Вказівник (аналогічного зображеному на рисунку), а кнопки  - до відкриття дещо змінено­го контекстного меню слайда презентації.
Демонстрація презентації, збереженої в різних форматах
Порядок демонстрації презентації, збереженої у форматі ppt, ми вже розглянули. Розглянемо інші варіанти демонстрації презентації, збере­женої у файлах різних форматів.
Якщо передбачається показ презентації на комп'ютері, на якому не встановлена програма PowerPoint, то слід зберегти її у форматі Упа­кування для запису на компакт-диск. Для цього слід виконати такі дії:
3.   Відкрити файл презентації, який потрібно зберегти в зазначеному форматі.
4.   Виконати Office => Опублікувати => Упакування для запису на компакт-диск.
-  вести у вікні Упакування для запису на компакт-диск (рис. 5) у поле Назва компакт-диска його ім'я.
-  Вибрати, за потреби, кнопку Параметри і у відповідному вікні встановити значення параметрів збереження та показу презентації.
-  Вибрати кнопку Копіювати на компакт-диск чи вибрати кнопку Копіювати до папки.
-  Вставити диск для запису або вказати папку для збереження пре­зентації.
-  Підтвердити операцію копіювання вибором відповідної кнопки.
Під час упакування до набору файлів, крім самого файлу презентації, додається спеціальна програма - Засіб перегляду PowerPoint і зв'язані з презентацією звукові, відео - та інші файли.
Якщо запис зроблено на компакт-диск, то демонстрація автоматично розпочнеться після вставлення диска до пристрою роботи з оптичними дисками. Якщо демонстрація не розпочалася або презентація збережена в папку, то слід знайти файл play.bat (англ. play - гра, програвати, від­творювати) і запустити його на виконання.
Презентацію можна також переглянути у вікні браузера, якщо попередньо її збе­регти у форматі веб-сторінки. Є два варіан­ти збереження у форматі веб-сторінки:
-  у форматі єдиного HTML-файлу - буде створено файл (розширення імені mht або mhtml), що містить усі допоміжні об'єкти (текст, зображення, звуки, таб­лиці, відео тощо);
-  у форматі HTML - буде створено початковий файл з розширенням імені htm або html і папка з іменем за шаблоном *.files (рис. 6), що містить HTML- файли на кожний слайд презентації та всі допоміжні об'єкти (файли з текстами, зображеннями, звуком, відео тощо). Файли кожного слайда презентації матимуть ім'я за шаблоном slide0001.htm, де число 0001 указує на порядковий номер слайда презен­тації.

Під час перегляду у вікні браузера презентації, збереженої у форматі веб-сторінки, деякі ефекти анімації об'єктів і переходу слайдів можуть відтворюватися по-іншому або зовсім не відтворюватися.
Завдання
Створити інтерактивний проект на тему: “Природні дива України”, який матиме таку структуру:
1.     Кришталева печера
2.     Вулкан Старуня
3.     Водоспади:
  Водоспад Гук
-   Водоспад Лумшори
-   Водоспад Труфанець
-    Русилівські водоспади
Оформити проект з використання навігаційних кнопок для переходів між розділами та слайдами презентації.

Комментариев нет:

Отправить комментарий