Резервне копіювання та відновлення даних


Резервне копіювання або бекап (англ. backup) – процес створення копії даних з носія (жорсткого диска, дискети тощо), призначений для відновлення цих даних у разі їх пошкодження або видалення.
Створення резервної копії даних надає можливість виконати відновлення інформації при втраті оригіналу, з якого було створено резервну копію. При цьому під втратою треба розуміти настання події, що призвела до зміни даних, після чого вони втратили ціність або були видалені з носія. Приклад: умисне завдання шкоди через видалення важливої для підприємства інформації.

Об'єкти резервного копіювання – це дані або сукупність даних, з яких можна створити резервну копію. Приклади об'єктів: файли або теки, дані прикладних програм, дані операційної системи чи сама ОС (наприклад Windows System State або AIX System Backup), образи віртуальних машин та дисків віртуальних машин, файлові системи тощо.
Розрізняють кілька рівнів резервного копіювання:

Повне резервне копіювання (Full Backup або L0) – повна копія даних. Рівень, який забезпечує створення повної копії об'єкту резервного копіювання. Цей рівень дозволяє забезпечити максимальну відповідність оригіналу даних його копії.

Диференційне резервне копіювання (Differential Backup або L1) – копіювання змін, що були зроблені після створення останньої повної копії. Створення такої копії потребує більше часу та займає більший об'єм, ніж додаткове копіювання, але дозволяє пришвидшити процес відновлення. Загалом є альтернативою між створенням повної або додаткової копії.

Додаткове резервне копіювання (Incremental Backup або L2) – копіювання змін, що відбулись із часу повного, диференційного або додаткового копіювання. Загалом на додаткове копіювання затрачається менше часу, бо копіюється менше файлів. Однак процес відновлення даних займає більше часу, оскільки повинні спочатку відновлюватися дані останньої повної копії і після цього — всі резервні копії, від яких залежить додаткова копія.

Резервне копіювання й відновлення файлів
Застосовується до: Windows 10
Завжди добре мати резервну копію. Збережіть копії файлів на іншому диску на випадок проблем із оригінальними версіями.

Налаштування резервного копіювання
Натисніть кнопку Пуск , виберіть Параметри  > Оновлення та безпека  > Резервне копіювання  > Додати диск, а потім виберіть розташування для резервних копій на зовнішньому диску або в мережі.


Усе готово. Щогодини ми будемо створювати резервну копію всього вмісту папки користувача (C:\Користувачі\ім’я користувача). Щоб указати нові файли для резервного копіювання або змінити частоту копіювання, виберіть пункт Додаткові параметри.

Відновлення файлів
Якщо вам потрібен важливий файл або папка, нижче описано, як їх отримати:
1.      На панелі завдань у полі пошуку введіть Відновити файли, потім виберіть пункт Відновити файли за допомогою Банку файлів.
2.      Знайдіть потрібний файл і за допомогою стрілок перегляньте всі його версії.
3.      Знайшовши потрібну версію, натисніть Відновити, щоб зберегти файл у потрібне розташування. Щоб зберегти його в іншому місці, натисніть і утримуйте (або клацніть правою кнопкою миші) елемент Відновити, виберіть пункт Відновити до й укажіть нове розташування.

Резервне копіювання та відновлення ПК

Застосовується до: Windows 7, Windows 8.1

Резервне копіювання

Є кілька способів резервного копіювання ПК.

1.      Натисніть кнопку Пуск , потім виберіть Панель керування > Система й обслуговування > Резервне копіювання та відновлення.
2.      Виконайте одну з наведених нижче дій.
·         Якщо ви ніколи не використовували засіб резервного копіювання Windows, виберіть пункт Настроїти резервне копіювання та виконайте дії, зазначені в майстрі.
·         Якщо ви раніше створювали резервну копію, можна дочекатися запланованого резервного копіювання або створити нову резервну копію вручну, вибравши пункт Створити резервну копію зараз.
·         Якщо ви створили резервну копію раніше, але бажаєте зробити нову повну резервну копію, а не оновлювати стару, виберіть елемент Створити нову повну резервну копію та виконайте дії, зазначені в майстрі.
Примітка
Не створюйте резервні копії файлів на жорсткому диску, на якому інстальовано Windows (наприклад, у розділі відновлення). Завжди зберігайте носії з резервними копіями (зовнішні жорсткі диски, DVD- або компакт-диски) у надійному місці, щоб уникнути несанкціонованого доступу до ваших файлів. Радимо зберігати їх у захищеному від вогню місці окремо від комп’ютера. Можна також зашифрувати дані резервних копій.

Створення образу системи

Образи системи містять повну інформацію про ПК на певний момент часу

1.      Правою кнопкою миші натисніть кнопку Пуск , потім виберіть Панель керування > Система й обслуговування > Резервне копіювання та відновлення.
2.      На панелі ліворуч виберіть елемент Створити образ системи та виконайте дії, зазначені в майстрі. 

 У відповідь на запит пароля адміністратора або підтвердження введіть пароль або надайте підтвердження.
Примітка
Щоб створити образ системи диска, його слід відформатувати для використання файлової системи NTFS. Якщо ви зберігаєте образ системи на жорсткому диску або USB-носії, його також слід відформатувати для використання NTFS.

Збереження різних версій образів системи

Можна зберегти кілька версій образів системи. На внутрішніх і зовнішніх жорстких дисках старіші образи системи видалятимуться, якщо на жорсткому диску не вистачатиме місця. Ви можете їх видаляти і самі, щоб заощадити місце на диску.

Якщо ви зберігаєте образи системи в мережевому розташуванні, можна зберігати лише останній образ системи для кожного комп’ютера. Образи системи зберігаються у форматі диск\WindowsImageBackup\ім’я комп’ютера\. Якщо ви маєте образ системи для комп’ютера та створюєте новий для того самого комп’ютера, новий образ системи перезапише наявний.

Якщо ви хочете зберегти наявний образ системи, його можна скопіювати до іншого розташування, перш ніж створювати новий образ. Для цього слід виконати такі дії.

1.      Перейдіть до розташування образу системи.
2.      Скопіюйте папку WindowsImageBackup до нового розташування.

 

Створення контрольної точки відновлення

Контрольна точка відновлення дає змогу відновити системні файли комп’ютера до стану, у якому вони перебували в певний момент часу в минулому. Засіб відновлення системи автоматично створює контрольні точки відновлення щотижня та тоді, коли ПК виявляє внесення змін, наприклад інсталяцію програми або драйвера.

Ось як створити контрольну точку відновлення.

1.      Правою кнопкою миші натисніть кнопку Пуск , потім виберіть Панель керування > Система й обслуговування > Система.
2.      У панелі ліворуч виберіть Захист системи.
3.      Виберіть вкладку Захист системи, а потім виберіть пункт Створити.
4.      У діалоговому вікні Захист системи введіть опис і натисніть кнопку Створити.


Відновлення

1.      Правою кнопкою миші натисніть кнопку Пуск , потім виберіть Панель керування > Система й обслуговування > Резервне копіювання та відновлення.
2.      Виконайте одну з наведених нижче дій.
·         Щоб відновити свої файли, виберіть Відновити мої файли.
·         Щоб відновити файли всіх користувачів, виберіть Відновити файли всіх користувачів.
3.      Виконайте одну з наведених нижче дій.
·         Щоб переглянути вміст резервної копії, виберіть Знайти файли або Знайти папки. Під час пошуку папки ви не зможете побачити окремі файли в папці. Щоб переглянути окремі файли, скористайтеся параметром Знайти файли.
·         Щоб знайти вміст резервної копії, виберіть Пошук, введіть повністю або частково ім’я файлу, а потім виберіть елемент Шукати.
Поради
Якщо ви шукаєте файли або папки, пов’язані з певним обліковим записом користувача, можна покращити результати пошуку, ввівши розташування файлу чи папки в полі Пошук. Наприклад, щоб знайти всі резервні копії JPG-файлів, введіть JPG у поле Пошук. Щоб виконати пошук лише JPG-файлів, пов’язаних із користувачем Борис, введіть C:\Users\Борис\JPG у поле Пошук.

Можна використовувати символи узагальнення, як-от *.jpg, для пошуку всіх JPG-файлів, збережених у резервній копії.

Відновлення резервної копії, створеної на іншому комп’ютері

Можна відновити файли з резервної копії, створеної на іншому комп’ютері з операційною системою Windows Vista або Windows 7.

1.      Натисніть кнопку Пуск , потім виберіть Панель керування > Система й обслуговування > Резервне копіювання та відновлення.
2.      Виберіть пункт Вибрати іншу резервну копію для відновлення з неї файлів і виконайте дії, зазначені в майстрі. 

 У відповідь на запит пароля адміністратора або підтвердження введіть пароль або надайте підтвердження.

 

Пошук файлів, відновлених із резервної копії, створеної на іншому комп’ютері

Якщо потрібно відновити файли з резервної копії, створеної на іншому комп’ютері, їх буде відновлено в папці під іменем користувача, яке використовувалося для створення резервної копії. Якщо імена користувачів різні, потрібно перейти до папки, у якій відновлюються файли. Наприклад, якщо на комп’ютері, на якому створено резервну копію, ім’я користувача було Ганна, але на комп’ютері, на якому відновлюється резервна копія, ваше ім’я користувача ГаннаК, відновлені файли буде збережено в папці Ганна.

Щоб знайти відновлені файли, виконайте такі дії.

1.      Натисніть кнопку Пуск  і виберіть пункт Комп’ютер.
2.      Двічі клацніть піктограму диска, на якому збережено файли, наприклад C:\.
3.      Двічі клацніть папку Користувачі. Відобразиться папка для кожного облікового запису користувача.
4.      Двічі клацніть папку з ім’ям користувача, у якій було створено резервну копію. Відновлені файли будуть у різних папках залежно від їх початкового розташування.

Відновлення файлів із резервної копії файлів після відновлення комп’ютера з резервної копії образу системи

Після відновлення комп’ютера з резервної копії образу системи в резервній копії файлів, можливо, будуть новіші версії певних файлів, які потрібно відновити.

Щоб відновити файли з резервної копії файлів, зробленої після створення резервної копії образу системи, виконайте такі дії.

1.      Натисніть кнопку Пуск , потім виберіть Панель керування > Система й обслуговування > Резервне копіювання та відновлення.
2.      Виберіть пункт Вибрати іншу резервну копію для відновлення з неї файлів

 У відповідь на запит пароля адміністратора або підтвердження введіть пароль або надайте підтвердження.
3.      У полі Період резервного копіювання виберіть діапазон дат резервного копіювання, у який входить дата створення файлів, які потрібно відновити, а потім виконайте дії, зазначені в майстрі.

Комментариев нет:

Отправить комментарий