Розв'язування задач на визначення довжини двійкового коду текстових даних


Розв’язати задачі:
     1.     При шифруванні тексту використовувався 6-бітовий метод кодування символів. Оцініть обсяг наступного речення в цьому кодуванні.
Не той друг, хто жаліє, а той, хто допомагає.
ф
     2.     В кодуванні Unicode на кожен символ відводиться 2 байти. Визначте в цьому кодуванні інформаційний обсяг наступної прислів'я:
Де народився, там і згодився.
ф
     3.     Дано 16 слів, що складаються з 6 символів. Якщо кожен символ кодується 1 байтом, то яку мінімальну кількість біт знадобиться для кодування всіх слів?
ф
     4.     Для реєстрації на сайті деякої країни користувачеві потрібно придумати пароль. Довжина пароля – рівно 11 символів. В якості символів використовуються десяткові цифри і 12 різних букв місцевого алфавіту, причому всі літери використовуються в двох накресленнях: як малі, так і великі (регістр букви має значення). Під зберігання кожного такого пароля на комп'ютері відводиться мінімально можливе і однакове ціле число байтів, при цьому використовується посимвольне кодування і всі символи кодуються однаковою і мінімально можливою кількістю бітів. Визначте обсяг пам'яті, для зберігання 60 паролів.

Комментариев нет:

Отправить комментарий