Створення текстових написів і вставлення графічних зображень на слайдах презентації


Дизайн (англійською design — задум, план, проект, ескіз, композиція) — це процес художньо-технічного проектування виробів або їхніх комплексів. Дизайном називають також і результат цього проектування.
Дизайнер — людина, що займається дизайном.
Напрямки дизайну:
  • промисловий дизайноб'єктами якого є знаряддя праці: інструменти й обладнання, машини й устаткування тощо;
  • дизайн середовища, що поділяють на:
    • архітектурний дизайноб'єктами якого є будівлі та система їхнього розташування на місцевості;
    • дизайн інтер'єруоб'єктами якого є внутрішні приміщення будівель, елементи освітлення, меблі тощо;
    • ландшафтний дизайноб'єктами якого є парки, сквери, присадибні ділянки, зелені куточки тощо;
  • графічний дизайноб'єктами якого є книжки, плакати, періодичні видання, буклети, рекламна продукція, шрифти тощо;
  • комп'ютерний дизайноб'єктами якого є веб-сайти (веб-дизайн), прикладні комп'ютерні програми, комп'ютерні ігри, електронні документи (текстові документи, презентації, ділова графіка тощо), цифрова фотографія тощо;
  • дизайн зовнішнього вигляду людини — об'єктами якого є зачіски, макіяж (французькою maquillage — грим, спотворення істини) або візаж (англійською visage — обличчя, вигляд), одяг, взуття, аксесуари тощо.
Етапи розробки дизайну комп'ютерної презентації
  1. Початковий етапу ході якого визначається призначення об'єкта, вивчаються раніше створені аналогічні проекти, розробляються загальні підходи до дизайну даного об'єкта.
  2. Етап створення дизайну об'єкта, у ході якого, крім виконання робіт зі створення дизайну, проводять його тестування та виправлення помилок.
  3. Етап застосування, у ході якого аналізують ефективність розробленого дизайну і за потреби вносяться корективи.
Основні принципи дизайну презентації і слайдів
  • Композиція (латинською compositio — складання, зв'язування) — наука про узгодження складових об'єкта для надання йому зовнішньої привабливості та функціональності, а також і результат такого узгодження.
  • Колористика — наука про колір, його властивості, особливості сприйняття кольорів людьми різних вікових і соціальних категорій тощо.
  • Ергономіка (грецькою έργος — праця і νώμος — закон) — наука про ефективність використання людиною пристроїв, засобів, інструментів на основі врахування особливостей побудови й функціонування людського організму.
Властивості композиції презентації:
  • цілісність — створює у глядача відчуття єдиного цілого;
  • виразність — визначає, наскільки точно подано основну ідею;
  • динамічність — вказує на швидкість зміни станів об'єкта;
  • симетрія і асиметрія — вказують на взаємне розташування об'єктів.
Колористика
Для створення ефективної та гармонійної презентації потрібно правильно вибрати її основний колір. Основний колір для презентації — це колір тла більшості слайдів, який і буде створювати загальний настрій глядача. Під час вибору основного кольору потрібно зважати на так звану психологічну характеристику кольорів. Вона виражає вплив кольорів на психічний стан людини. Цей вплив може відрізнятися залежно від віку, соціального статусу та настрою людини. Запровадимо такі поняття:
  • контрастні кольори — два кольори, між якими на поданому далі кольоровому крузі розташовано 3 проміжні кольори. Наприклад синій і червоний, фіолетовий і помаранчевий тощо;
  • додаткові кольори — два кольори, що розташовані один напроти одного на кольоровому крузі. Наприклад синій і помаранчевий, фіолетовий і жовтий тощо;
  • монохроматичні (відтінкові) кольори — кольори, що розташовані в одному секторі на кольоровому крузі. Це фактично один колір з різною насиченістю;
  • теплі кольори — кольори, що розташовані в правих секторах кольорового круга від червоного до жовто-зеленого;
  • холодні кольори — кольори, що розташовані в лівих секторах кольорового круга від пурпурного до зеленого.
Зазвичай у кольоровій гамі презентації використовують 2–3 кольори. Можуть також використовувати 2–3 кольори, що є відтінками основного і додаткових кольорів. Складовою кольорової гами презентації і кожного зі слайдів є колір символів тексту на певному тлі.
Вплив на ефективність сприймання презентації гарнітури (загального вигляду) шрифту, його розміру, використання ефектів накреслення та загального обсягу тексту на слайді презентації такий:
  • шрифти без зарубок вимагають менше зусиль на розпізнавання, ніж із зарубками;
  • розмір символів повинен бути достатнім для розпізнавання з найвідда­ленішого кутка аудиторії, де проходить демонстрація;
  • чим більше переходів від одного шрифту до іншого, тим важче й гірше сприймають текст;
  • чим менше тексту на слайдах, тим краще сприймають презентацію.
Ергономіка — наука, що вивчає поряд з іншим систему рухів людини у процесі виробничої діяльності.
Ергономіку широко використовують під час проектування інтерфейсів користувача. Впровадження її досягнень дає змогу створити комфортні умови в роботі з відповідним програмним забезпеченням, сприяти збереженню здоров'я та зниженню втоми, підвищенню ефективності праці.
Під час створення презентацій потрібно продумати розташування елементів керування таким чином, щоб користувачу не доводилося постійно переміщувати вказівник з одного краю слайда на інший, щоб елементи керування чітко розрізнялися між собою, розміри забезпечували їх швидкий і легкий вибір тощо.
Стильове оформлення презентацій
При створенні нової презентації на основі шаблону або наявної презентації вибирають і певний стиль оформлення. Під стилем розуміють сукупність величин властивостей різних об'єктів.
Стиль оформлення слайда задає:
  • формат символів — шрифт, розмір символів, накреслення, ефекти, колір;
  • формат тла — колір, наявність, розміщення та вид графічних об'єктів;
  • додаткові кольори;
  • формат графічних та інших об'єктів.
У будь-який момент роботи над презентацією можна змінити стиль її оформлення. Для цього використовуються так званішаблони оформлення презентації. Професійні дизайнери — розробники шаблонів враховували основні принципи дизайну слайдів, і тому користувачу-початківцю з метою уникнення помилок краще використовувати вже наявні шаблони.
Шаблон оформлення — це файл, у якому записано загальні параметри презентації: типи і розміри маркерів і шрифтів, розміри та розташування текстових написів і рамок, параметри оформлення тла, кольорові схеми, зразок слайдів і додатковий зразок заголовків.
1. Вставка тексту у слайд
Вставити текст у слайд можна кількома способами.
1) Заповнення текстом готової розмітки слайда.
2) Текстовий напис можна додати до слайда, використовуючи ко­манду: Вставка → Напис або відповідну  кнопку  з панелі інструмен­тів Рисування. Утримуючи ліву клавішу миші, формуємо кон­тур напису. У цьому випадку ми отримуємо текстовий блок, що форматується стандартними засобами.
3)Об'єкт WordArt. Цей об'єкт можна додати до слайда за допо­могою команди Вставка → Рисунок → об'єкт WordArt... або за допомогою відповідної кнопки з панелі інструментів Рисування.
Прийоми роботи з об'єктами Напис, WordArt:
-  редагування тексту;
-  розміщеная;
-  властивості.
2.  Вставка графічних об'єктів
Вставити графічний об'єкт у слайд можна декількома спо­собами.
1) Рисунок (Вставка Рисунок Картинки (3 файла...)).
2)Автафігури. Можна створити власне графічне зображення, використовуючи Автофиури та елементи керування Панелі рисування
Прийоми роботи з об'єктами Рисунок. Автофігура
   додавання тексту (Об'єкт Автофігура)
   розміщення;
   розмір;
   лінії, заливка (Об'єкт Автофігура);
   властивості;
   поняття шарів рисування:
   основні команди пункту дії Панелі рисування.

Комментариев нет:

Отправить комментарий