Гіперпосилання у презентаціях. Ефекти анімації, рух об'єктів в презентаціях

 

Гіперпосилання (інколи кажуть гіперланка) — це текст чи зображення в електронному документі, натискання на яке (так зване активування гіперпосилання) спричиняє перехід до іншої частини того самого документа або до іншого документа чи його частини.

Внутрішнє гіперпосилання — це гіперпосилання електронного документа на елемент того самого документа. Всі інші посилання називають зовнішніми.

Зазвичай гіперпосилання виділено кольором та підкресленням, а вказівник миші змінює свій вигляд при наведенні на нього.

Cтворення гіперпосилання здійснюють натисканням кнопки  Гіпер­посилання або вказівкою меню Вставка / Гіперпосилання.



для виклику вікна діалогу Гіперпосилання і подальшим заповненням полів у ньому.
 

Зазвичай гіперпосилання у презентації використовують для створення нелінійної розгалуженої структури подання інформації. У цьому випадку використовують перехід до документу чи його частини, перейшовши на вкладення Документ.

Поле Адреса (Шлях) заповнюють з клавіатури чи буфера обміну (для ресурсів глобальної мережі) або наочно вказують після натискання кнопки  Відкрити файл для документа.

У полі Tекст записують текст гіперпосилання, після чого натискають кнопки Застосувати й Закрити.

Cтворення гіперпосилання на частину самої презентаці


  • обирати за документ саму презентацію;
  • у рядку Ціль категорії Посилання на елемент у документі вказавши адресу елемента, на який потрібно здійснити перехід при активуванні.
Останню дію зручно зробити, викликавши вікно діалогу Посилання на елемент у документі натисканням однойменної кнопки , вказавши адресу посилання і натиснувши кнопку Гаразд. Для завершення вставлення потрібно у вікні діалогу Посилання на елемент у документі натиснути кнопки Застосувати і Закрити.

Елементи управління щодо навігації можна утворити гіпер­посиланням, прив'язаним до тексту чи до зображення, вставленого:


  • або з панелі Графіка;

  • або з Галереї (натиснути однойменну кнопку  на панелі інструментів Графіка);
  • або з файлу вказівкою меню Вставка / Зображення / З файла… .

Елементи управління (всі можливі) можна утворити, використавши вказівку контексного меню Дія при клацанні…,



щоб викликати вікно діалогу Дія при клацанні мишею і призначити потрібну дію.

 

Під анімацією у презентаціях мають на увазі рух або видозміну об'єктів на екрані. Застосування анімаційних ефектів надає презентації динамічності, а також дає змогу підкреслити деякі ключові моменти її змісту. Анімаційні ефекти можуть супроводжувати:

  • зміну слайдів;
  • появу та відображення об'єктів слайда.
Анімаційний ефект при переході до наступного слайда у Режимі креслення можна вибрати і встановити на панелі Завдання (праворуч) на закладці Зміна слайдів. Ефект можна застосувати лише до одного або до всіх слайдів.


До будь-якого об'єкта слайда (тексту, малюнків, таблиць тощо) можна застосувати анімаційний ефект. Але перш ніж застосовувати ефекти, необхідно визначити, які об'єкти доречно анімувати, в якому порядку вони з'являтимуться під час демонстрації, який саме анімаційний ефект буде застосовано під час і після їхньої появи на екрані, з якою метою і скільки він триватиме.

Анімація об'єктів слайду
Щоб застосувати анімаційний об'єкт до виділеного елемента слайду потрібно у його контекстному меню вибрати Ефекти,


перейти на закладку Власна анімація панелі Завдання (це можна зробити і безпосередньо діями на панелі).


Далі натисканням кнопки Додати… викликати вікно діалогу Ефекти, на закладках якого можна встановити властивості ефектів, після чого натиснути кнопку Гаразд.







Після задання ефектів для різних об'єктів слайду потрібно пересвідчитися, що порядок застосування і суть цих ефектів саме такі, як заплановано. У разі потреби внести зміни у презентацію, використавши нижню частину закладки Власна анімація панелі Завдання.


Дія при клацінні
Якщо у контекстному меню об'єкта вибрати Дія при клацанні… (мишею), то в однойменному вікні діалогу можна вибрати потрібну дію. У тому числі перехід до іншого слайду презентації чи навіть до іншого документа.



 

Комментариев нет:

Отправить комментарий