Алгоритм опрацювання складного текстового документа. Робота з кількома документами

Складений документце документ (його називають приймач), у який вставлено фрагменти (їх називають джерела) з даними різних типів, створені в різних прикладних програмах: графічних, звукових і відео редакторах, текстових і табличних процесорах, програмах підготовки презентацій і створення комп'ютерних публікацій, системах управління базами даних.

Tехнологія OLE (Object Linking and Embedding — зв'язування та впровадження об'єктів) передбачає два способи вставлення об’єктів:

  • вбудовування об’єкта — вставлення у документ-приймач копії об’єкта з автоматичним встановленням зв’язку з програмою-джерелом, але втратою зв’язку з документом-джерелом. У такий спосіб ніякі зміни оригінального об’єкта-джерела не впливають на вигляд його копії у складеному документі, але для опрацювання вставленого об’єкта можна користуватися не лише засобами програми-приймача, а й засобами програми-джерела;
  • зв’язування об’єкта — вставлення не самого об’єкту, а лише посилання на нього у вигляді образу цього об’єкта з автоматичним встановленням зв’язку і з документом-джерелом, і з програмою-джерелом. При такому способі будь-які зміни об’єкта у документі-джерелі призводять до автоматичної зміни образа об’єкта в документі-приймачі. Для опрацювання об’єкта можна використовувати засоби програми-джерела.
При перегляді та друкуванні складеного документа відрізнити, у який спосіб вставлено об’єкти, практично неможливо (крім вставленні у вигляді значка). Спосіб вставлення впливає лише на спосіб редагування вставлених об’єктів та на розмір складеного документа: вбудовані об’єкти розташовують усередині документа-приймача, тому розмір файлу складеного документа зростає за рахунок розміру цих об'єктів. При зв’язуванні об'єктів розмір складеного документа практично не збільшується, бо у документ вставляють не сам об’єкт, а лише посилання на нього, яке займає дуже мало місця.

Складений документ допомагає працювати з великими документами такими, як книги з великою кількістю розділів. Він може містити багато окремих файлів LibreOffice Writer. Ці файли називають вкладеними документами. Можливо, наприклад, розділити великий документ, над яким працюють декілька чоловік, на вкладені документи і додати їх в складеній. При друці складеного документа в нього включаються всі вкладені документи, покажчики і весь введений текст. У складеному документі можна створити зміст і покажчик по всіх вкладених документам, що фактично дає можливість використовувати гіпертекст.

Для створення складеного документа у середовищі LibreOffice Writer використовують вказівку меню Файл / Створити / Складений документ.



Для роботи зі складеними документами використовують навігатор, який дозволяє керувати вкладеними документами.
Натискання кнопки Перемкнути перемикає режим перегляду сторінки.

Виклик Навігатора здійснюють:
або натисканням клавіші F5,
або вказівкою меню Перегляд /Навігатор
або натисканням кнопки Навігатор на панелі інструментів Стандартний.

Для перегляду у вікні Навігатора всіх елементів документу потрібно натиснути кнопку Увімкнути/вимкнути вікно списку.

Комментариев нет:

Отправить комментарий