Основні поняття математичної логіки

Основи математичної логіки. Логічні операції. Заперечення. Кон'юнкція.
 
Основи математичної логіки. Логічні операції. Диз'юнкція та її застосування.
Основи математичної логіки. Логічні операції. Імплікація. Еквіваленція.
Основи математичної логіки та її застосування.
Логіка - наука про форми, методи і закони інтелектуально-пізнавальної діяльності, правильного мислення, про способи міркуваня.

Під «логічною функцією» (також логічною операцією) в даному випадку розуміється функція, у котрої значення змінних (параметрів функції) і значення самої функції виражають логічну істинність.
Наприклад, в двозначній логіці вони можуть приймати значення «істина» або «хиба».

Логічною операцією в математичній логіці називається n-місна  операція  над висловлюваннями, що утворює нове висловлювання, таке для якого відоме його значення істинності.

Значення істинності для логічних операцій, зазвичай задається за допомогою таблиць істинності.

Булева алгебра — алгебраїчна структура з двома бінарними операціями:

  • ( «булеве множення») — узагальнення кон'юнкції,
  • ( «булеве додавання») — узагальнення диз'юнкції,
  • («булеве доповнення») — узагальнення заперечення;


Заперечення в логіці — унарна операція над судженнями, результатом якої є судження «протилежне» початковому. Позначається знаком ¬.

Кон'юнкція (об'єднувати) — двомісна логічна операція, що має значення «істина», якщо всі операнди мають значення «істина». Операція відображає вживання сполучника «і» в логічних висловлюваннях. Позначається: в математиці та логіці як "галочка до низу", в програмуванні як & чи and.

Диз'юнкція (розділення)— двомісна логічна операція, що має значення «істина», якщо хоча б один з операндів має значення «істина». Операція відображає вживання сполучника «або» в логічних висловлюваннях. Позначається: в математиці та логіці як "галочка до верху", в програмуванні як | чи or.

Логічні формули. Таблички істинності.
Таблиця істинності — математична таблиця, що широко використовується у математичній логіці зокрема в алгебрі логіки, численні висловлень для обчислення значень булевих функцій.

Комментариев нет:

Отправить комментарий