Проміжні підсумки та зведені таблиці

 

    1. Проміжні підсумки в електронних таблицях

    У Microsoft Excel / LibreOffice Calc щоб використати засіб додавання проміжних підсумків необхідно: 

-        На вкладці Дані в групі Структура обрати інструмент Проміжні підсумки

-         У вікні Проміжні підсумки зі списку При кожній зміні в обрати поле, за яким відбувалося впорядкування й утворені групи записів з однаковими значеннями. 

-        У списку Використовувати функцію обрати функцію, що повинна використовуватися при обчисленні проміжних підсумків: сума, кількість, середнє значення, максимум, мінімум та ін. 

-        У полі Додати підсумки до вказати поля, за якими мають обчислюватися проміжні підсумки. 

-        За потреби вимкнути прапорець Підсумки під даними, щоб відобразити рядки з підсумками над відповідними даними. 

-        Якщо окремі групи записів мають бути розташовані та виведені до друку на різних сторінках, встановити прапорець параметра Кінець сторінки між групами

-        Закрити вікно, натиснувши кнопку ОК

    Після додавання проміжних підсумків ліворуч від таблиці з’являється структура, за допомогою якої можна приховати або відобразити рядки з даними для окремих проміжних підсумків. 
    Для приховування або відображення рядків з даними можна скористатися позначками «-» та «+» для різних рівнів кожної з груп даних. Приховати або відобразити проміжні підсумки певного рівня можна також за допомогою кнопок із номерами «1, 2, 3» у верхній частині такої структури: 

-        1 – виведення лише загальних підсумків; 

-        2 – виведення загальних і проміжних підсумків; 

-        3 і нижче – виведення повного списку. 

    Для видалення підсумків, а разом із ними і структури, потрібно відкрити діалогове вікно Проміжні підсумки та натиснути кнопку Видалити все

    Щоб замінити поточні підсумки новими, одержуваними за іншою формулою чи для інших полів, слід задати в цьому вікні потрібні параметри та встановити прапорець Замінити поточні підсумки.

 

    2. Зведені таблиці 

Зведена таблиця слугує для об'єднання, порівняння і аналізу великих об'ємів даних. Можна переглядати різноманітні вибірки по вихідних даних, відображати детальні відомості з областей, що нас цікавлять, а також створювати звіти.

Таблиця, створена за допомогою функції Зведена таблиця є інтерактивною. Дані в ній можна впорядковувати, перерозподіляти або підсумовувати з різних точок зору.

Для того щоб створити підсумкову таблицю потрібно:

1.      Встановить курсор в діапазон комірок, що містять значення і заголовки рядків і стовпчиків.

2.      Виберіть команду Дані - Зведена таблиця - Створити. В діалоговому вікні Вибрати джерело встановіть прапорець Поточне виділення і натисніть Гаразд. Заголовки стовпчиків таблиці будуть відображені у вигляді кнопок в діалоговому вікні Сводная таблица. Їх можна перетягувати в області розмітки: "Поля сторінки", "Поля стовпчика", "Поля Рядки" и "Поля даних".

Якщо перетягнути кнопку в область Поля сторінки, то виникне кнопка і поле зі списком зверху підсумкової таблиці. Список слугує для фільтрації підсумкової таблиці по змісту вибраного елементу. В підсумковій таблиці можна шляхом перетягування вибирати інше поле сторінки в якості фільтра.

Якщо перетягнути кнопку в область Поля даних, в ній з'явиться надпис, в котрому показана також формула, що використовується для обчислення даних.

Подвійне клацання на одному з полів в області Поля даних викликає діалогове вікно Поле даних.

Діалогове вікно Поле даних слугує для вибору обчислень, котрі будуть використовуватись для даних. Щоб вибрати кілька обчислень, виділяйте їх при натисненій кнопці Ctrl.

Порядок розташування кнопок можна змінить в будь-який час, переміщуючи їх в інші позиції в області за допомогою лівої кнопки миші.

Для видалення кнопки перетягніть її назад до інших кнопок в правій части вікна діалогу.

Щоб відкрити діалогове вікно Поле даних, двічі клацніть одну з кнопок в області Рядок або Стовпчик. В цьому вікні можна також визначити, чи будуть і в якій степені обчислюватись в LibreOffice відображувані проміжні підсумки.

Якщо вийти з діалогового вікна "Зведена таблиця", натиснувши кнопку "Гаразд", то з'явиться кнопка Фільтр і кнопка сторінки для кожного поля даних, котрі були переміщені в область Поля сторінок. Нижче буде вставлена підсумкова таблиця.


3. Закріплення нового матеріалу


    Завдання 1. Створення проміжних підсумків

    У файлі Землетруси додати проміжні підсумки, що відображають загальну кількість жертв потужних землетрусів у кожній країні.

     1.      Відкрий файл Землетруси.

     2.      Виділи клітинку С3, що містить заголовок поля Країна. На вкладці Дані в групі Сортування й фільтр обери інструмент Сортування від А до Я (на панелі інстументів Стандартна оберіть інструмент Сортування за зростанням).

     3.      На вкладці Дані в групі Структура обери інструмент Проміжні підсумки (виконай вказівку Дані/Підсумки). У діалоговому вікні Проміжні підсумки у списку При кожній зміні в: вибери поле Країна, у списку Використовувати функцію: вибери Сума, у списку Додати підсумки до: увімкни прапорець для поля Кількість жертв (для інших полів прапорці мають бути вимкненими). Натисни кнопку ОК (Гаразд).

До таблиці після кожної групи країн буде додано підсумкові записи. У лівій частині вікна з’являється ієрархічна структура, що дає змогу відображати всі записи разом з підсумками або лише підсумкові записи.

     4.      Натисни на кожній кнопці другого рівня в області структури, що дасть змогу приховати вихідні записи таблиці, а відображати лише підсумкові записи.

    Завдання 2. Ознайомлення зі зведеними таблицями

    Завантажити таблицю Автомобілі та порівняти основну таблицю та зведену, які зберігаються на різних її аркушах.

1. Завантаж файл Автомобілі.xls. Перейди до аркуша Основна таблиця.

2. Проаналізуй таблицю та дай відповіді на такі запитання:

-        Скільки стовпців має таблиця?

-        Чи повторюється значення деяких стовпців?

-        У яких стовпцях дані повторюються?

-        Дані якого типу зберігаються в стовпцях?

-        За якими ознаками можна згрупувати дані цієї таблиці?

3. Перейди до аркуша з назвою Зведена таблиця:

4. Проаналізуй дані, які відображаються у зведеній таблиці, та дай відповіді на такі запитання:

-        За якими ознаками згруповані дані в таблиці?

-        Які дані відображаються у стовпці Загальний підсумок? Яка функція застосовувалась до даних цього стовпця?

-        Скільки полів відображається?

5. Відкрий список Об'єм двигуна та обери значення 1,6:

-        Як змінився зовнішній вигляд таблиці?

-        Чому змініилась кількість стовпців та кількість рядків у новому поданні таблиці?

-        Спробуй вибрати інше значення для об'єму двигуна автомобіля та проаналізуй зміни у зведеній таблиці.

6. У списку Пробіг обери значення 45, а потім значення 120, змінивши значення в списку Об'єм двигуна на Всі та проаналізуй, як змінився зовнішній вигляд таблиці.


    Завдання 3. Створення зведеної таблиці

    На основі таблиці Фільми створити зведену таблицю, яка б відображала загальну суму виручки по кожному магазину та по кожному жанру окремо. Додати загальний підсумок про виручку в кожному магазині та по кожному жанру.

 

4. Домашнє завдання


    Завдання 1. Відкрийте файл Завдання_1.xlsx. На аркуші Аркуш1 наведено значення властивостей моніторів. Утворіть проміжні підсумки за значеннями в стовпці Діагональ. Збережіть зміни у файлі. Надішліть файл на електронну адресу вчителя.

    Завдання 2. Відкрийте файл Завдання_2.xlsx. На аркуші Аркуш1 наведено значення фластивостей моніторів. Утворіть зведену таблицю, розташувавши в її рядках дані зі стовпця Діагональ, у стовпцях - дані зі стовпця Фірма, а в області Значень - середню вартість. Встановіть формат чисел з двома десятковими розрядами. Збережіть зміни у файлі. Надішліть файл на електронну адресу вчителя.

Комментариев нет:

Отправить комментарий