Види публікацій та їх шаблони. Структура публікації

Види публікацій
Розрізняють такі (друковані) видання: брошура, буклет, газета, журнал, книга, реферат (перелік невичерпний). Кожне з них має своє призначення, певну структуру, формат видання та правила розповсюдження.

Брошу́ра (французькою brocher — зшивати) — неперіодичне або періодичне текстове книжкове видання об'ємом понад 4, але не більше 48 сторінок, сполучених між собою за допомогою шиття скріпкою або ниткою. Найчастіше брошури використовують у рекламних чи в освітніх цілях.

Букле́т (французькою bouclette — завиток) — переважно багатокольорове аркушеве друковане видання, складене у два або кілька згинів (фальців). До такого виду друкованої продукції найчастіше звертаються туристичні агенції, виробники промислових і продовольчих товарів, організації та установи при відзначенні ювілеїв, подій чи проведення інших знакових заходів.

Газе́та (італійською gazzetta — назва дрібної монети) — щоденне, щотижневе або двотижневе періодичне видання з постійною назвою у формі складених аркушів. Містить офіційні документи, оперативну інформацію і матеріали з актуальних громадсько-політичних, наукових, виробничих та інших питань, а також літературні твори, фотографії та рекламу.

Журнал (французькою journal) — друковане періодичне видання.

Інформаційний бюлетень (французькою bulletin — офіційний документ) — видання, яке випускають з метою інформування з певних питань цільової групи людей, спеціалістів або інших користувачів. Інформаційний бюлетень, як правило, складається з підбірки актуальних тематичних відомостей, оформлених у вигляді статей.

Кни́ганеперіодичне видання у вигляді аркушів, виготовлених з паперу, пергаменту або іншого матеріалу і скріплених з одного боку.

Реферат (латиною refere — доповідати) — письмова доповідь або виступ з певної теми, в якій узагальнюють відомості з одного чи кількох джерел.

Залежно від способу оприлюднення твору розрізняють публікації друковані й електронні (комп'ютерні). До друкованих публікацій відносять книжки, брошури, журнали, газети, бюлетені, буклети, листівки, надруковані на папері. До електронних публікацій відносять документи, створені за допомогою спеціальних комп'ютерних програм і розповсюджувані з використанням електронних носіїв даних (компакт-диски, дискети, флеш-носії тощо) або комп’ютерних мереж.

 
Структура публікації
Зазвичай будь-який друкований чи електронний документ має такі складові: поля, набірне поле, у якому розмішують текстові блоки та блоки зображення, колонтитули. Текстові блоки складаються із заголовків, колонок із основним текстом, таблиць (при потребі).

У більшості видавничих систем передбачено візуальне задання параметрів документу і вказівок щодо подання змісту, створення і заповнення текстових блоків та блоків зображення. На відміну від видавничої системи LaTeX, у якій все це явно прописують певними вказівками у текстовому файлі. У тому числі задають параметри сторінки.

Завдання 1. На рисунку нижче натуральними числами від 1 до 11 включно занумеровано деякі з параметрів (властивостей) сторінки.

Подати назви українською мовою й описати призначення цих параметрів. Порада: використати дослівний переклад з англійської назв відповідних зарезервовоних слів видавничої системи LaTeX, поданих під рисунком.

Комментариев нет:

Отправить комментарий