Складання та програмна реалізація алгоритмів



Умови задач:
  1. Кіт Леопольд пішов на рибалку та наловив риби. Кожну рибу він старанно зважив. Перша риба (найменша), яку він зважував важила рівно грам. Кожна наступна рибина була на К грамів важча за попередню. Скільки заважила вся риба, яку наловив Леопольд, якщо відомо, що спіймав він N (N>0) риб?
Технічні умови. Програма зчитує з клавіатури ціле число N - кількість рибин, потім, через пропуск, L - маса першої риби в грамах та, через пропуск - К - на скільки кожна наступна рибина важча від попередньої. Програма виводить на екран одне ціле число - масу всієї упійманої риби в грамах.
Приклади
Введення> 10 250 100
Виведення> 7000
Введення> 12 100 150
Виведення> 11100

2.      Заєць із відомого мультфільму втікає від Вовка по сходах довжиною N сходинок. Для того, щоб втекти, Зайцю потрібно сховатись за дверима, які знаходяться на останній сходинці. Вовк не може схопити зайця, якщо вони одночасно не знаходяться на 1 сходинці, або якщо Вовк не випереджає Зайця. Заєць за 1 крок може піднятись на 1 сходинку, а Вовк – на 2. На початку бігу Вовк знаходиться на 0-й сходинці, а  Заєць на К -ій (К >0 ) сходинці. Чи зможе Вовк схопити Зайця? Якщо Вовк і Заєць останнім кроком стають одночасно на останню сходинку, то Вовк схопить Зайця. Вовк та Заєць роблять кроки одночасно (синхронно).
Технічні умови. Програма Мultik читає з клавіатури числа N і K через пропуск. Програма виводить на екран 1, якщо Вовк поласував Зайцем або 0, якщо залишився голодним.  Всі розрахунки не виходять за межі типу іnteger.
Приклади
Введення 10 7
Виведення 0
Введення 10 5
Виведення 1

Комментариев нет:

Отправить комментарий