Призначення математичних процесорів


Думаю ні для кого не таємниця, що математика один із базових та потрібних предметів. Саме математика щоденно допомагала, допомагає та буде допомагати людині в сучасному житті. В теперішньому інформаційному світі правильність та швидкість опрацьовування даних, а саме числових даних, займає одне з базових місць. Для того, щоб іти в ногу з тенденціями та суспільним розвитком, а не відставати ми будемо знайомитись з програмним забезпеченням для автоматизації математичних обчислень.

Часто окрім обчислень потрібно розв’язувати задачі за допомогою текстових редакторів або електронних таблиць. За допомогою яких програм можна підготувати тексти статей, наукових звітів, легко здійснити набір складних математичних формул і подати результати в наочному графічному вигляді? На допомогу приходять спеціальні програми — математичні процесори.



Математичним процесором називають програму (додаток), що дозволяє проводити різноманітні наукові й інженерні розрахунки, починаючи від елементарної арифметики й закінчуючи складними реалізаціями чисельних методів. Зазвичай він поєднує в собі простий текстовий редактор, математичний інтерпретатор і графічний процесор.

Існують різні інтегровані математичні програмні системи для науково-технічних обчислень: Eureka, MatLab, Mathcad, Maple, Mathematica, Statistica тощо. Велика кількість подібних розробок свідчить про значний інтерес до них в усьому світі й швидкий розвиток комп’ютерних математичних систем.

Основні можливості цих прикладних програм:
- обчислення значень числових виразів;
- побудова графіків функцій, заданих різними способами;
- трасування графіків (побудова таблиці значень функції на основі побудованого графіка);
- знаходження координат точок перетину графіків двох функцій на заданому проміжку;
- знаходження нулів і екстремумів функції на заданому проміжку;
- наближене знаходження розв’язків рівнянь та їхніх систем;
- графічне розв’язування нерівностей та їхніх систем;
- обчислення площ та об’ємів геометричних фігур та ін.

Використання математичних процесорів для навчання дає змогу поєднати обчислювальні можливості комп’ютера у процесі дослідження різноманітних функціональних залежностей, звільнившись від рутинних обчислень, з перевагами графічного подання інформації, врахувати індивідуальні можливості та здібності кожного учня щодо темпів навчання. Також це сприяє розвитку графічних навичок та образного мислення, геометричної інтуїції та наочних уявлень з предметної галузі.

Комментариев нет:

Отправить комментарий