Елементи дизайну презентації


Що таке дизайн презентації?
Створюючи презентацію, дотримуються певних правил дизайну.
Дизайн — це процес художнього й технічного проектування виробів або їхніх комплексів.
Для успішної реалізації завдань дизайну необхідно дотримуватися правил композиції, колористики та ергономіки.
Композиція презентації. Під час розробки композиції презентації слід визначити цілі її створення та призначення. Залежно від цього планується приблизна кількість слайдів та об’єктів, які будуть на них розміщені (зміст презентації).
При цьому потрібно враховувати такі властивості композиції.
Цілісність властивість, яка створює у глядача відчуття єдиного цілого.
Усі елементи презентації мають бути чимось пов’язані — єдиним стилем оформлення, єдиним підходом до реалізації анімації, стандартним для певної презентації розміщенням елементів, що повторюються.
Виразність властивість, що визначає, наскільки точно подається основна ідея презентації чи окремого слайда.
Високий рівень виразності досягається вмілим використанням контрастних кольорів, зміною форми об’єкта, розміщенням у центрі слайда найбільш важливих об’єктів або вставленням їх у просту геометричну
фігуру — круг, овал, квадрат, трикутник.
Динамічність — властивість, яка вказує на швидкість зміни станів об’єкта.
Для забезпечення високої динамічності використовують зміну пропорцій окремих об’єктів. Спрямована або видовжена вліво чи вправо форма об’єкта відображає динамічність. Також ефект динамічності досягається використанням похилих відрізків і кривих.
Симетрія й асиметрія властивості композиції, що вказують на взаємне розміщення об’єктів.
Симетричне розміщення об’єктів підкреслює статичність, надійність і гармонійність композиції, а асиметрія — здатність до швидкого розвитку та готовність до змін, мобільність композиції.
Колористика. Для створення ефективної та гармонійної презентації слід правильно добрати її основний колір. Основний колір для презентації — це колір тла більшості слайдів, який і створюватиме загальний настрій глядача.
Крім основного кольору, добирають кілька допоміжних, які в сукупності становлять кольорову гаму презентації. Під час добору допоміжних кольорів слід зважати на гармонійність поєднання основного та допоміжних кольорів.
Здебільшого в кольоровій гамі презентації використовують 2–3 кольори. Можуть також використовуватися 2–3 кольори, що є відтінками основного та додаткових кольорів.
Складовою кольорової гами презентації й кожного зі слайдів є колір символів тексту. Звичайно, слід зважати на те, що кольори можуть різними людьми сприйматися по-різному. Водночас є закономірність — що контрастніший текст, ніж тло, то краще він читається.
На ефективність сприймання тексту в презентаціях значно впливають вид шрифту, його розмір, використання ефектів накреслення та загальний обсяг тексту на слайді презентації.
Як змінювати дизайн презентації?
При створенні нової презентації слайди за замовчуванням не мають спеціального оформлення, але його в будь-який момент можна додати, використовуючи або стандартні готові шаблони оформлення (теми),
або створюючи власний стиль оформлення. Оформлення слайда завжди можна змінити.
Шаблон оформлення — файл, який містить стилі презентацій. Стиль презентації включає типи та розміри маркерів і шрифтів, розміри й положення текстових написів і рамок, параметри оформлення тла, колірні схеми, зразок слайдів та додатковий зразок заголовків.
У Microsoft PowerPoint 2013 стандартні шаблони оформлення можна обрати на вкладці Дизйн у групі Теми.
Кожен із шаблонів оформлення має кольори теми, що застосовуються для оформлення тла слайда, тексту заголовка, інших текстових об’єктів, гіперпосилань тощо. Кольори теми можна переглянути або вибрати за допомогою інструмента Кольори на вкладці Дизайн / Варіанти. Якщо деякі кольори обраної теми потрібно змінити, наприклад колір гіперпосилання, то можна скористатися вказівкою Налаштувати колір в нижній частині списку кольорів теми.
У діалоговому вікні Налаштувати колір подано вісім кольорів цієї обраної теми. Можна виділити будь-який із цих кольорів та вибрати інший колір за бажанням, після чого натиснути кнопку Зберегти.
Крім тла слайда, яке передбачене шаблоном оформлення, можна задавати будь-яке інше тло за допомогою інструмента Стилі тла на вкладці Дизайн у групі Стилі тла. У вікні Формат тла, що відкриється при виборі однойменної вказівки в нижній частині списку стилів тла, можна обрати один зі способів заливки тла слайда — суцільну чи градієнтну заливку (коли один колір плавно переходить в інший), тло у вигляді певної текстури, візерунка із заданих кольорів або деякого малюнка, збереженого у файлі.
Шаблони оформлення слайдів у LibreOffice Impress можна обрати на панелі завдань, яка викликається кнопкою Готові сторінки на бічній панелі.
Щоб змінити оформлення слайдів у LibreOffice Impress, слід у меню Слайд обрати вказівку Властивості сторінки/слайда. У вікні Параметри сторінки на вкладці Тло  можна вказати необхідні параметри форматування.

Комментариев нет:

Отправить комментарий