Знайомство з середовищем програмування


Чому Python?
Якщо комп'ютер задовольняє ваші вимоги, то напевно, не обов'язково знати програмування. Але якщо раптом виявиться, що для здійснення своїх задумів немає відповідного програмного забезпечення, чи те, що є в наявності, не задовольняє ваші запити, єдиний вихід - написати свій власний додаток. Ймовірно, ця ідея і привела людство до нових і значних проривів у програмуванні та появі більш якісних програм.
Python - інтерпретована мова програмування: вихідний код частинами перетворюється в машинний в процесі виконання спеціальною програмою - інтерпретатором.
Python характеризується ясним синтаксисом. Читати код на цій мові програмування досить легко, тому що в ньому мало допоміжних елементів, а правила мови змушують програмістів робити відступи. Зрозуміло, що добре оформлений текст з малою кількістю відволікаючих елементів читати і розуміти легше.

Історія Python
Python був розроблений у кінці 1989 року Гвідо ван Россумом під час різдвяних канікул. Він обожнював телевізійну передачу Monty Python's Flying Circus (Літючий цирк Монти Пайтона), і коли прийшов час давати назву своїй мові, він обрав ім'я Python.
У 1991 році після досліджень та експериментів у вузькому колі друзів і колег по роботі Python був представлений на суд широкого загалу. На відміну від інших мов програмування, Python не тільки поширюється безкоштовно, але й не має абсолютно ніяких обмежень в умовах застосування. Програмісти також можуть моделювати мову, не повідомляючи про це автора.
Користувачі Python створили неформальну організацію, що підтримує та поширює застосування додатків на Python. Ця організація називається PSA (Python Software Activity). Вона об'єднує більш ніж 300 осіб та 30 підприємств та існує в основному на пожертви. Членство не є обов'язковим, аби ви любили Python.
У 1998 році був створений консорціум, що відповідає за підтримку та розвиток мови Python. Корпоративні члени консорціума виділили кошти для Гуідо ван Россума, щоб він продовжував роботу над Python (і ні над чим іншим), а також знайшов наступника до того часу, коли у нього зникне бажання чи сили керувати розвитком Python.

Отже, крім простоти у вивченні, можна виділили ще ряд особливостей мови Python:
1)      Гнучкість. Можна сказати, що Python буде працює на будь-якій платформі. Його попередньо відкомпільовані коди доступні для більшості операційних систем.
2)      Розширюваність. Програмісти можуть моделювати мову, дописуючи цілі частини, бібліотеки.
3)      Повільний час виконання програм. Такий недолік є в усіх інтерпретованих мовах.

 Встановлення Python в ОС Windows
Встановлення Пітона в ОС Windows є простим. Досить мати інсталяцію, (ЗАВАНТАЖИТИ - це версії 2.2, що встановлена на шкільних комп'ютерах). Запустіть її на своїй машині; вкажіть папку, в яку інтерпретатор має бути встановлений. Далі програма запитає, чи потрібно зберігати резервні копії замінюваних файлів. Якщо ви встановлюєте Пітон вперше, то відзначте варіант "No, do not make backups". Наступний крок - вибір встановлюваних компонентів. Краще включити встановлення всього, що пропонується (зокрема, документацію). Повний комплект займає на жорсткому диску приблизно 20 мегабайт. Нарешті, потрібно задати назву групи для головного меню. Можна просто натиснути "Next". Програма покаже зведену інформацію про те, що і куди буде встановлено. Ще раз натискайте "Next" і чекайте закінчення. Натискайте "Finish" для виходу з програми встановлення.
Після вище перерахованих дій в головному меню ОС з’явиться папка пайтон з відповідними модулями. Нас будуть цікавити два з них, це python Х.Х та IDLE
  

Комментариев нет:

Отправить комментарий