Створення найпростішого проекту, його компіляція, збереження, виконання


Перший крок у Python
Настав час запустити інтерпретатор Пітона і написати першу програму.
Існує два способи використання інтерпретатора: командний режим і режим виконання програм з файлів. Якщо в командному рядку інтерпретатора Пітона ви наберете команду, то інтерпретатор одразу виведе результат її виконання. Такий режим називається  інтерактивним.
       ІНТЕРАКТИВНІСТЬ - від англ. interaction - обмін діями, взаємодія.
У широкому розумінні для об'єктів інтерактивність - це стан постійно перебувати у взаємозв'язку з іншими об'єктами, це залежність від різних станів інших об'єктів.
       Інтерактивність для кожного індивідуума, перебуваючи в одному місці, отримувати інформаційні потоки з безлічі різних джерел і реагувати якимось дієвим (конкретним, але не завжди одноманітним) чином на них.
       На телебаченні дуже часто використовують інтерактивні ігри та опитування з використанням телефонного зв'язку.
       Ведуча каже: «А зараз інтерактивна гра з телеглядачами. Подзвонивши за телефоном ... і відповівши на декілька запитань про ..., Ви можете виграти приз», а десь біжить стрічка, де маленькими літерами прописується вартість хвилини розмови і плата за з'єднання. Наскільки варто приймати участь у цих іграх вирішує кожен сам. На думку автора курсу, чи отримує приз хоча б хтось - це велике питання, а от гроші витратять всі, хто набере номер.
       Але справа не в тому, розберемося в чому полягає інтерактивність. Ведуча розпочинає гру, ви дзвоните, вам задають питання, ви думаєте і даєте свій варіант відповіді, якщо він правильний, вам задають наступне запитання і ситуація повторюється, якщо ж ваш варіант неправильний, ви програли, з вами прощаються. Відбувається взаємодія між ведучою і тим, хто додзвонився.
       Ми  будемо розглядати подібну взаємодію, але між користувачем (програмістом) та інтерпретатором мови Python:
-        користувач пише команду, передає її на виконання;
-      інтерпретатор намагається перекласти введене, якщо спроба вдала, команда виконується і на екрані ми бачимо результат виконання, якщо спроба виявилась не вдалою, на екрані відображається повідомлення про помилку;
-      користувач бачить повідомлення на екрані, реагує на його, змінюючи команду чи дописуючи нову;
-        інтерпретатор знову починає роботу;
-        далі реакція користувача, потім інтерпретатора ...
       Отже, під інтерактивністю ми будемо розуміти здатність системи, без участі людини, активно і різноманітно реагувати на дії користувача.
У інтерактивному режимі запрошення введення наступної команди виводиться у вигляді первинного запрошення, зазвичай, три знаки "більше" (>>>); для продовження введення рядків видається вторинне запрошення (...).
У стандартний комплект постачання Пітона входить інтегроване середовище розробки IDLE, в якому редагувати програми буде набагато зручніше, ніж в простому текстовому редакторові. IDLE написане на Пітоні. IDLE так само має вбудовану систему відлагодження (процес пошуку  помилок).
У операційній системі Windows для виклику інтерпретатора досить в меню "Пуск > Програми > Python 2.2 > IDLE" викликати середовище розробки IDLE. Інтерпретатор друкує вітальне повідомлення, констатуючи його номер версії і зауваження про авторське право, перед видачою першого запрошення:
Python 2.2 (#28, Dec 21 2001, 12:21:22) [MSC 32 bit (Intel)] on win32
Type "copyright", "credits" or "license" for more information.
IDLE 0.8 -- press F1 for help
>>> print "Hello world!"
Hello world!














Запрошення інтерпретатора >>> означає, що він готовий виконувати команди. Ми набрали команду print "Hello world!", тобто дали вказівку вивести на екран рядок "Hello world!", і в наступному рядку інтерпретатор вивів те, що ми просили.
При роботі з інтерактивними оболонками або в процесі організації взаємодії програми з користувачем («діалогу») для введення чисел і, відповідно, визначення значень змінних будем використовувати функції input ( ) та raw_input ( ).
Якщо в стрічці використовуються символи кирилиці, то потрібно заздалегідь вказати кодову таблицю: # -*- coding: utf-8 -*-.
Є загальне правило - спочатку треба навчитися тому, як виходити з якоїсь ситуації, системи, програми, перед тим, як робити ще щось. Щоб завершити роботу з інтерпретатором Python, у Windows можна скористатися комбінацією клавіш Ctrl+Z.

Комментариев нет:

Отправить комментарий